Laseroterapia

Stosujemy najnowocześniejsze technologie!

Lasery zdobywają coraz więcej na popularności we wszystkich aspektach życia człowieka.

W medycynie lasery odgrywają coraz większą rolę, zwłaszcza w mikrochirurgii. Obecnie coraz częściej lasery stosowane są również w nowocześnie wyposażonych gabinetach stomatologicznych.

Services

Stosowanie laserów w zabiegach stomatologicznych ma wiele zalet. Wśród nich można wymienić m.in.:

1. W przypadku zabiegów na tkankach miękkich:

2. W przypadku zabiegów na tkankach twardych:

Services

Jakie typy laserów można spotkać w gabinecie stomatologicznym?

Biostymulacja

Odkryto, że tkanki poddawane działaniu odpowiedniej długości fali świetlnej (zazwyczaj z zakresu widzialnego falami czerwonymi np. 635 nm) ulegają szybszej regeneracji. U podstaw tego procesu leży przyspieszenie reakcji biochemicznych zachodzących wewnątrz komórek, poprawie ulega również mikrokrążenie co umożliwia wydajne dostarczanie substancji odżywczych oraz usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii. Odnotowano również zwiększenie wchłaniania wysięków pozabiegowych. W efekcie biostymulacja wykazuje działanie:

Zabiegi biostymulacji polegają na naświetleniu określonego miejsca wiązką światła laserowego o długości fali 635 nm o niewielkim natężeniu, przy czym dla uzyskania efektu wykonuje się serię naświetlań w czasie kilku następujących po sobie dni.

BIOMODULACJA / BIOSTYMULACJA JEST ZABIEGIEM BEZBOLESNYM i NIEINWAZYJNYM !!!


Wskazania dla biostymulacji

I. Leczenie:

II. Terapia bólu:


Chirurgia stomatologiczna

Laser o długości fali 980 nm umożliwia wykonywanie precyzyjnych, bezkrwawych zabiegów chirurgicznych na tkankach miękkich (mikrochirurgia). Dodatkowo miejsce cięcia jest wyjaławiane przez laser, w wyniku czego powstała rana goi się znacząco szybciej w porównaniu do innych metod chirurgicznych.

Laser w zakresie chirurgii stomatologicznej stosuje się do:


Periodontologia

Periodontologia obejmuje profilaktykę oraz leczenie chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Laser stosuje się jako narzędzie w periodontologii umożliwiające:

Terapia fotodynamiczna skierowana przeciw drobnoustrojom (PACT)

PACT nazywana również fotoaktywną dezynfekcją (PAD) jest nowatorską metodą eliminacji patogenów, która opiera się na interakcji fotouczulacza, światła o odpowiedniej długości fali (w przypadku stomatologii jest to 635 nm) oraz tlenu cząsteczkowego.

W wyniku aktywacji nieaktywnego leku wiązką światła następuje szereg procesów fizykochemicznych prowadzących do wytworzenia reaktywnych form tlenu ( 1 O 2 ; · OH; · O 2 - ). Reaktywne formy tlenu atakują komponenty komórki bakteryjnej powodując ich nieodwracalne zmiany prowadzące do śmierci komórki bakteryjnej.

Terapię fotodynamiczną skierowaną przeciw drobnoustrojom stosuje się do:

I. Dezynfekcji:

II. Leczenia:

III. Higienizacji:

Laseroterapia jest szczególnie wskazana w leczeniu kanałowym zębów:


Wybielanie laserowe zębów

Dzięki wybielaniu laserem zęby mogą uzyskać naturalną biel już po jednej wizycie. Procedura wybielania polega na aplikacji na zęby specjalnego żelu wybielającego, który następnie jest aktywowany światłem lasera. Wybielanie laserowe pozwala na rozjaśnienie zębów o kilka odcieni. Jest to metoda szybka, komfortowa i bezpieczna.

Services

Diagnostyka

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego fotoczulacza (preparatu) oraz długości fali świetlnej 405 nm możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki:


Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne obejmuje szereg technik, którym towarzyszy wiele procesów na poziomie komórkowym. Przyłożenie sił do zęba w celu jego przesunięcia wywołuje kaskadę reakcji w tym zaburzenie przepływu krwi wokół zęba, uwolnienie mediatorów zapalnych w tym prostaglandyny E2 i interleukiny 1β, które mają kluczową rolę w sterowaniu procesami resorpcji kości.

Zastosowanie lasera w leczeniu ortodontycznym:

I. Biomodulacja (przyspieszenie przesuwania zębów o 30-60%).

II. Działanie przeciwbólowe.

III. Ułatwianie usuwania zamków po zakończonym leczeniu ortodontycznym.

IV. Stabilizacja miniimplantów.

W leczeniu ortodontycznym duże możliwości stwarza zastosowanie miniimplantu ortodontycznego. Niestety wielu ortodontów ze względu na fakt niepowodzenia implantacji na poziomie 11 do 30% rezygnuje z możliwości przez nie oferowanych. Zastosowanie laserowej biomodulacji uruchamia procesy stymulujące produkcję osteoklastów, osteoblastów i fibroblastów, a tym samym zmniejsza odsetek niepowodzeń.

V. Chirurgiczne odsłanianie zębów zatrzymanych.

Odsłanianie zębów zatrzymanych laserem umożliwia przeprowadzenie podczas jednej wizyty procedury chirurgicznej (zniesienie tkanki miękkiej) oraz ortodontycznej (przyklejenie zamka). Zastosowanie lasera zapewnia bezkrwawe pole operacyjne dla procedury ortodontycznej.

VI. Podcinanie wędzidełka języka i wargi

Kontakt i dojazd